"Kalejdoskop" Agnieszki Król Galeria Smolna (Filia nr 8 PiMBP) zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki Agnieszki Król "Kalejdoskop".

Autorka o wystawie:
Jestem kalejdoskopem. Napięć i rozluźnień. Fizyki i psychiki. Myśli czynów i słów. We mnie się mieszają, mną zyskują spójność.
Przekrój miejsc, ludzi, czasu, myśli i schematów którymi żyłam na przestrzeni tych kilku lat.

Na wystawie znajdą się prace z mojego wyróżnionego dyplomu z roku 2017 o przydługawym tytule „klasycznie malowane obrazy o strukturze kolażowej jako ekwiwalent kalejdoskopowej struktury pamięci” - malarstwo akrylowe oraz grafiki warsztatowe o tytule łatwiejszym w zapamiętaniu - „logika indywidualna”, jak też prace tegoroczne.

Nazwa wystawy jest dwuznaczna - odnosi się z jednej strony do tytułu (który z kolei mówi o pamięci i wspomnieniach „sklejonych” na jednym płótnie) moich prac malarskich, z drugiej strony - cała wystawa jest kalejdoskopem - kolorowymi wycinkami mojej historii ograniczonymi ścianami Galerii Smolnej.

W Galerii znajdziecie Państwo również komentarz intuicyjno-wrażeniowy pod postacią malarską powstały w wyniku rocznych rozważań dotyczących „pracy” w różnych jej aspektach. Ze szczególnym naciskiem na wyzysk, odgórny przymus, masowość, hierarchiczność, mechaniczność, okrucieństwo i brak znaczenia w szerszym kontekście.

Wystawę można oglądać od 05 lipca do 26 sierpnia w Galerii Smolna
Filia nr 8