Półmetek akcji "Czytaj z Rudą". Za nami kolejny upalny dzień. Rybniczanie wypoczywający na kąpielisku Ruda po raz kolejny mieli okazje umilić sobie czas wolny lekturą dobrej książki. Do tej pory akcja "Czytaj z Rudą" cieszyła się dużym powodzeniem, skorzystało z niej szerokie grono odbiorców zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Letnie lenistwo sprzyja sięgnięciu po lekturę, co udowadniają odwiedzający nasze stoisko biblioteczne. Największym powodzeniem cieszą się romanse i powieści obyczajowe, oraz kryminały, powieści historyczne i przygodowe oraz książki dziecięce.

Przypominamy, iż w lipcowe i sierpniowe czwartki między godziną 11:00 a 13:00 rybniccy bibliotekarze rozdają książki na terenie kąpieliska „Ruda”. Plażowicze będą mieć okazję przejrzeć i wybrać dla siebie książkę, którą zabiorą do domu, bez konieczności jej zwracania.

Idea bookcrossingu przyświeca akcji, którą co roku organizuje rybnicka biblioteka. Bookcrossing polega na przekazywaniu książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych po to, by znalazca mógł je przeczytać i ewentualnie przekazać dalej.

W razie niepogody impreza nie odbędzie się.

5 lipca - 30 sierpnia
godz. 11:00 - 13:00