Narodowe Czytanie 2018 Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem wybraną lekturą zostało "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Rybnicka Biblioteka zaprasza na wydarzenie już 8 września od godz. 11:00, które odbędzie się na Rynku.

Podczas imprezy przewidziano interpretację wybranych fragmentów tekstu przez Roberta Talarczyka i Grażynę Bułkę, aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach, a także przedstawicieli władz miasta oraz czytelników biblioteki i mieszkańców Rybnika. Prowadzenie jak co roku powierzono panu Arkadiuszowi Żabce.

Zachęcamy do przynoszenia ze sobą własnego egzemplarza „Przedwiośnia” by otrzymać pieczątkę tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Impreza jest objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Więcej o akcji na stronie Kancelarii Prezydenta RP: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/