Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów 28 sierpnia w Filii nr 4 PiMBP w Rybniku obchodzono Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów narodził się w 2010 roku. Jego inicjatorami byli amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Powstał w celu zmiany wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki. 28 sierpnia to także rocznica urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum Marvela (m.in. X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki).

Na Filii nr 4 można było zobaczyć i przeczytać nie tylko komiksy ale także gadżety związane z komiksowymi postaciami. Dzieci poznały czym jest komiks, rozegrały walkę bohaterów komiksowych, malowały swoje ulubione postacie z komiksów oraz czytały komiksy.