Projekt "Fabryka WYOBRAŹNI" Od września w rybnickiej Bibliotece w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży będzie realizowany nowy projekt.

Projekt "Fabryka WYOBRAŹNI" skierowany jest do podopiecznych Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Czerwionce-Leszczynach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rybniku oraz Placówki Wsparcia Dziennego "Centrum" z Rybnika.
Dzieci wezmą udział w kreatywnych warsztatach artystycznych, wspólnym tworzeniu lapbooków (własnoręcznie wykonanej książki) oraz finałowej imprezie podsumowującej pracę uczestników połączonej z sesją zdjęciową i rozdaniem upominków.

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną i zagrożonych wykluczeniem, którym zajęcia pozwolą uwierzyć w siebie i zwiększyć widoczność w środowisku lokalnym, a także stworzyć szansę lepszego poznania się przy wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Proponowane zajęcia będą podstawą do integracji uczestników, nauczenia ich tolerancji, uwrażliwienia na odmienność, która nie powinna powodować wykluczenia społecznego.
Realizacja projektu stworzy beneficjentom niepowtarzalną okazję do zbierania doświadczeń. Projekt ma także "odczarować" bibliotekę często postrzeganą jako miejsce, w którym jedynie wypożycza się książki.

Projekt jest adresowany do najmłodszych czytelników. Działanie rozpocznie się od września a potrwa do listopada 2018 r.

Projekt jest dofinansowany przez program "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Banku Zachodniego WBK Grupa Santander.