W Bibliotece rusza kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” Filie rybnickiej biblioteki biorą udział w pilotażowym projekcie dla dzieci trzyletnich (urodzonych w 2015 roku) realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.

Akcja rozpocznie się po 15 września 2018 roku.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.