Projekt "Książki na miarę", KSIĄŻKI NA MIARĘ, czyli twórcza współpraca seniorów i dzieci.

„Książki na miarę” to projekt społeczny, w którym rybniccy seniorzy oraz dzieci zaprojektują i uszyją książeczki sensoryczne i inne artystyczne cuda, wspólnie się przy tym bawiąc. Najważniejsze są bowiem nici międzypokoleniowych sympatii i porozumienia.

Wyjątkowe książeczki sensoryczne (a także inne wyroby o wyczuwalnej strukturze) łącza naukę z zabawą, pozwalają na rozwinięcie motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także pobudzają wyobraźnię i kreatywne myślenie.
Pomysłodawcą projektu jest Filia nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, a Stanisław Bulandra (senior 60+) podjął się jego realizacji.

Projekt „Książki na miarę” dotowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach konkursu „Seniorzy w akcji”.
Adresatami projektu są
• Czytelnicy w wieku 60+ odwiedzający Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rybniku oraz jej filie,
• Ich dzieci i wnuki,
• Dzieci (wiek 6-15 lat) z Placówek Wsparcia Dziennego.

Początek realizacji projektu zaplanowano na 20 września, a potrwa on do 30 czerwca 2019 r.

Zapraszamy chętnych do udziału w projekcie – napisz na adres staszek@bulandra.net, bziolko@biblioteka.rybnik.pl, lub zadzwoń do biblioteki: 32 422 13 20.