spotkania

RDL 2018 Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską. Biblioteka Główna zaprasza 25 października o godzinie 17:00 na spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską.

Magdalena Grzebałkowska, absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest pisarką i reporterką związaną z marką Gazety Wyborczej. Wielokrotnie nagradzana za wybitne biografie: błyskotliwy debiut wydany w 2011 roku „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, oraz dociekliwy obraz charyzmatycznych ojca i syna „Beksińscy. Portret podwójny”. W 2015 roku wydała doskonale przyjęty zarówno przez krytykę jak i czytelników (Nagroda Nike - Wybór Czytelników) reportaż „1945. Wojna i pokój”. Jest laureatką Nagrody im. Teresy Torańskiej, Nagrody Czytelników Gazety Wyborczej, Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Do księgarni właśnie trafiła najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej „Komeda. Osobiste życie jazzu”, będąca próbą ukazania ikony polskiego jazzu na tle ówczesnego barwnego środowiska.

Moderatorem spotkania będzie Adam Szaja.

Spotkanie w ramach 49. Rybnickich Dni Literatury.

25 października godz.: 17:00
Biblioteka Główna