RDL 2018 Spotkanie autorskie z Filipem Łobodzińskim. Spotkanie z Filipem Łobodzińskim z powodu choroby autora odwołane. Przepraszamy.
Filip Łobodziński to prawdziwy człowiek renesansu: dziennikarz, pisarz, tłumacz z języka hiszpańskiego. Szerokiej publiczności znany jako niezapomniany Duduś z filmu "Podróż za jeden uśmiech". Łobodziński to także muzyk, który współtworzył wraz z Jarosławem Gugałą „Zespół Reprezentacyjny”. Ponadto jest również autorem piosenek. Od trzydziestu lat pracuje jako dziennikarz. Z początku w kręgu jego zainteresowań była szeroko rozumiana muzyka, ale z czasem karierę zawodową związał z publicystyką: w latach 1992 - 2000 był reporterem i prezenterem telewizyjnych Wiadomości. Obecnie wraz z Agatą Passent współprowadzi program kulturalny Xięgarnia. Publikacje Filipa Łobodzińskiego obejmują szereg książek o tematyce muzycznej, między innymi „Sto płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury”, czy „Zostały jeszcze pieśni... Jacek Kaczmarski wobec tradycji”.

Spotkanie w ramach 49. Rybnickich Dni Literatury.

17 października godz.: 17:00
Biblioteka Główna