Odczytajmy Paruszowiec

Spotkanie autorskie z Jerzym Natkańcem. 28 września o godz.: 17:00 w Filii nr 4 odbyło się spotkanie promujące książkę Jerzego Natkańca „Huta Silesia-Przewodnik sentymentalny”. Podczas spotkania rozlosowano wśród uczestników książki J. Natkańca . Spotkanie wpisało się w program projektu "Odczytajmy Paruszowiec".

Ideą przewodnią projektu jest przypomnienie historii dzielnicy Rybnika - Paruszowca, jej znaczenia dla miasta i wkładu w ogólnopolski rozwój, a przede wszystkim wzbudzenie dumy ze swojej małej ojczyzny i zaangażowanie mieszkańców w aktywne działania na rzecz dzielnicy.

Projekt realizowany jest poprzez cykl międzypokoleniowych warsztatów artystycznych, fotograficznych, spotkań autorskich, wykładów historycznych, grę miejską, a przede wszystkim spotkania z mieszkańcami. Zebrane wspomnienia, anegdoty, zdjęcia dzielnicy zamieszczone zostaną w utworzonym tzw. Archiwum społecznym – blogu o dzielnicy Paruszowiec-Piaski.