Tydzień Książek Zakazanych w Filii nr 4 Tydzień Zakazanych Książek, czyli wywodząca się z USA kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury, potrzebę wolności czytania i tworzenia literatury oraz problem prześladowania ludzi za to, że czytają lub piszą książki.

Tydzień zakazanych książek to jednak nie tylko akcja wymierzona przeciw cenzurze (obyczajowej, politycznej, religijnej), ale także inicjatywa mająca na celu zachęcenie do czytania i interesowania się historią literatury.

Wystawa zachęcająca do sięgnięcia po książki, które z różnych powodów znalazły się na Liście Ksiąg Zakazanych odbędzie się od 1.10.-7.10.2018 w PiMBP w Filii nr 4.
Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki po książki niebezpieczne, podejrzane i przeklęte.