„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” 10 października 2018 w Przedszkolu nr 3 odbyły się warsztaty „Mirabelka 100-Lecie niepodległości”- wydarzenie organizowane w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.

Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka – kiełkująca historia”.

Celami akcji są:

* promocja czytelnictwa;
* rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
* zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
* włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
* organizacja warsztatów w bibliotekach na terenie Polski.

Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.