Gabetta Sol: Live Sony Classical ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania koncertowego albumu jednej z najwybitniejszych artystek ostatnich lat Sol Gabetty. Album zatytuowany Live zawiera rejestracje dwóch koncertów wiolonczelowych – Edwarda Elgara i Bohuslava Martinu. Solistce w obu przypadkach towarzyszy orkiestra Filharmoników Berlińskich pod batutą Sir Simona Rattle oraz Krzysztofa Urbańskiego. Gabetta zyskała międzynarodową sławę w 2004 r., gdy wygrała Credit Suisse Young Artist Award i występując wraz z rosyjskim dyrygentem Walerijem Giergiewem i orkiestrą Wiener Philharmoniker. Swój pierwszy konkurs w swoim życiu wygrała w wieku 10 lat. Wkrótce potem zdobyła nagrodę Natalia Gutman Award, a także wyróżnienie podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. W 2010 r. Sol Gabetta wygrała nagrodę Gramophone Young Artist of the Year. Dzięki otrzymaniu stypendium, argentyńska wiolonczelistka gra na unikatowym instrumencie z 1759 r.