Kortez: Mini Dom Z kilkudziesięciu piosenek, które Kortez skomponował na "Mój dom", nagranych zostało piętnaście. Dziewięć trafiło na drugi album, pięć na EPki, a jedna "Hej wy" czekała ponad rok by promować tegoroczną jesienną trasę.

"...Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór "Boję się", którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu..." (Paweł Jóźwicki)

Niesamowite było również to, że podczas sesji nie powstała ani jedna słabsza piosenka. To przekleństwo urodzaju zaowocowało dwiema EPkami, które towarzyszyły płycie "Mój dom" i były dostępne jedynie wysyłkowo, a także podczas koncertów Korteza.

21.09.2018 r. ukazuje się "Mini Dom", który jest zbiorem siedmiu piosenek. Na płycie znajdzie się również utwór "Stare drzewa" z filmu "Kamerdyner" oraz piosenka "Hej wy" promująca jesienną trasę koncertową.