RDL 2018 Robert Rybicki laureatem trzeciej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. W niedzielę podczas uroczystej inauguracji 49. Rybnickich Dni Literatury poznaliśmy laureata 3 edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Został nim Rybniczanin, Robert Rybicki za tom poetycki "Dar Meneli".

Dzień później w czasie spotkania z czytelnikami w Halo!Rybnik, Rybicki zwierzył się, że za część nagrody kupi sobie perkusję i zamówił lekcje gry na tym instrumencie. Na uwagę zasługuje również zbieg okoliczności; jak sam poeta zauważył "Urodziłem się w Juliuszu i dostałem Juliusza".

Choć spotkanie trwało zaledwie dwadzieścia minut (poeta udał się na umówione lekcje gry na perkusji), to czytelnicy zdążyli się dowiedzieć, że po sobotnim spotkaniu Rybicki bawił się na koncercie punkowym w Starej Gazowni. Odczytał także kilka swoich wierszy z nagrodzonego tomiku.