„Historyjki bez taktu” Adama Wójcickiego Galeria Smolna (Filia nr 8 PiMBP) zaprasza na wystawę ilustracji Adama Wójcickiego pt. „Historyjki bez taktu”.

Prace autora będzie można oglądać od 22 października do 31 grudnia w Galerii Smolna (Filia nr 8 PiMBP w Rybniku, ul. Reymonta 69 – SP 34).
Adam Wójcicki, urodzony w 1987 roku w Tychach malarz, rysownik komiksowy i ilustrator prasowy. Absolwent Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor współczesnej wizualnej interpretacji wybranych baśni Jacoba i Wilhelma Grimmów, "Grimm Fairy Tales", którą zrealizował w Pracowni Grafiki Książki Bogny Otto Węgrzyn w 2014 r.

Obecnie w ramach współpracy z kilkoma polskimi i zagranicznymi wydawnictwami, zajmuje się głównie ilustrowaniem książek i czasopism. Ma na swoim koncie współpracę między innymi z wydawnictwem Tibum, Newsweek Polska, Ha Art!, wydawnictwem Dwie Siostry, wydawnictwem Format.
Wraz z Markiem Bieńczykiem i wydawnictwem Format został nagrodzony wyróżnieniem "Pióra Fredry" w 2012 roku za książkę "Nussi i coś Więcej". Zajmuje się również muralem.

22 października – 31 grudnia.
Filia nr 8
Galeria Smolna