Dla dzieci

15 listopada o godzinie 16:30 zapraszamy młodych czytelników na spotkanie z Ewą Jałochowską. W ramach spotkania nastąpi wręczenie nagród w konkursie Mali Patrioci.

Najmłodszych czytelników zapraszamy na zajęcia "Trudne słowo demokracja. Piękne słowo demokracja”. Spotkanie dotyczące historii, idei państwa, demokracji, trudnościach z nią związanych, ale i korzyściach płynących z jej pielęgnowania, adresowane jest do dzieci.

W części warsztatowej dzieci i prowadząca powołują fikcyjne państwo i tworzą jego zasady, które nauczą dzieci zwracania uwagi na potrzeby innych.

Zajęcia prowadzi Ewa Jałochowska, autorka powieści dla dzieci i historyk sztuki. Wydała "Historię sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem" oraz powieści dla dzieci i młodzieży "Duchy Singapuru".

15 listopada godz.: 16:30
Biblioteka Główna
Ul. Księdza Józefa Szafranka 7.