I Bal Wcześniaka w Rybniku. 17 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Wcześniaka. W Rybniku ten dzień będzie obchodzony po raz pierwszy i będzie okazją do wielu spotkań w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.

10.00 Rozpoczęcie. Podanie pytania konkursowego.

11.00 „Kangurowanie, chustonoszenie, masaż Shantala – sposoby kształtowania więzi z dzieckiem” Barbara Salamon–Szympruch, doradca noszenia ClauWi, instuktorka masażu Shantala.

12.00 „Pielęgnacja oraz wczesne wspomaganie rozwoju niemowląt zgodnie z koncepcją NDT – Bobath” mgr Katarzyna Czech, fizjoterapeuta dziecięcy, pedagog, terapeuta NDT- Bobath.

13.00 „Wcześniactwo – co warto wiedzieć. Historia rybnickiego wcześniaka” Ewa Adamiec-Poniewierka, kierownik Oddziału Neonatologicznego WSS nr 3 w Rybniku, mgr Angela Marszolik, położna, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego.

14.00 Dogoterapia Katowice.

15.00 „Programowanie żywieniowe” mgr Robert Goluch, dietetyk.

16.00 „Pierwsza pomoc dla malucha” Patryk Kaworek, ratownik medyczny.

17.00 Losowanie. Nagroda to profesjonalna rodzinna sesja zdjęciowa: Cho No Tu na Foto Sylwia Wlazło, ul. Podmiejska 40, Rybnik
Fryzura: Salon Undercut, ul. Wodzisławska 75, Rybnik
Makijaż: Skaba Make-up, ul. Raciborska 245, Rydułtowy
Paznokcie: Elite Line Sandra Westerlich Kowalska, ul. Raciborska 17, Rybnik.

18.00 Zakończenie

Dodatkowo wspierają nas :

Urząd Miasta Rybnika
GaleriaBobasa
WOŚP
Tygodnik Regionalny Nowiny
Szkoła Rodzenia „ Pępek świata”
Vimex Reklama