spotkania

Spotkanie autorskie z Justyną Kopińską. Biblioteka Główna zaprasza na spotkanie z Justyną Kopińską, dziennikarka i autorką reportaży „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie”, „Polska odwraca oczy”, „Z nienawiści do kobiet“.

"Pochodzi z Małopolski, przez wiele lat mieszkała w Kenii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia jest socjologiem. W 2011 rozpoczęła współpracę z Gazetą Wyborczą tekstem Gej twoim bratem w kościele o wierzących homoseksualistach i ich relacjach z Kościołem katolickim. Na jej łamach opublikowała także m.in. wywiady z ostatnim klezmerem Leopoldem Kozłowskim Ostatni klezmer i Biedni to nie są grzeczne aniołki, rozmowę z siostrą Małgorzatą Chmielewską.

W 2014 opublikowała tekst Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? o kilkudziesięciu latach okrutnego systemu kar w sierocińcu sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Rok później, w sierpniu 2015, napisała reportaż Oddział chorych ze strachu. Opowiada on historię ordynator Anny M., która, według personelu oraz pacjentów szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim, przez dwa lata znęcała się nad podopiecznymi. Za ten tekst jako pierwsza osoba pochodząca z Polski została nominowana do nagrody European Press Prize. Wygrała ją w kategorii Distinguished Writing Award."
Źródło: Wikipedia.pl

Moderatorem spotkania będzie Adrian Chorębała.

Spotkanie odbędzie się
14 marca o godz.: 17:00