Grażyna Zarzecka - Biblioteka Główna zaprasza na spotkanie z malarką. Zapraszamy na spotkanie z malarką, Grażyną Zarzecką 2 kwietnia o godzinie 17:00 w Galerii Jasnej.
Ekspozycja potrwa od 20 marca do 2 maja.

"Grażyna Zarzecka urodziła się 17 września 1954 roku w Wodzisławiu Śląskim. Malarka, kolorystka, pedagog, promotorka kultury. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. W 1981 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pracę dyplomową przygotowywała w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Zanim uzyskała indeks krakowskiej uczelni zgłębiała tajniki malarskie u Jadwigi Smykowskiej i Zbysława Marka Maciejewskiego.
Dwukrotnie otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki oraz również dwukrotnie Nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury. W swoim dorobku ma ok. 70 wystaw indywidualnych m.in.: Pałac Sztuki – Kraków (2001 i 2013), Galeria Kocioł Artystyczny – Kraków, Galeria Polskiego Radia ”Na żywo ”(pięciokrotnie), Galeria ”Pod pocztową trąbką” – Gorzów Wielkopolski, Galeria Kancelarii Adwokackich – Zakopane, Galeria ”Mlejn” – Ostrawa. Kilkadziesiąt wystaw zbiorowych m. in.: Ostrawa, Bonn, Kolonia, Bruksela. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą."

Źródło: http://grazynazarzecka.com/pl/o-mnie/

Spotkanie z Malarką: 2 kwietnia godz.: 17:00
Ekspozycja: 20 marca-2 maja
Galeria Jasna
Biblioteka Główna
Ul. Księdza Józefa Szafranka 7.