Noc z Andersenem Za nami kolejna pełna wrażeń Noc z Andersenem. Blisko setka dzieci w wieku od 6 do 11 lat bawiły się w Bibliotece do białego rana. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy: niebiescy, czerwoni, zieloni oraz żółci.

Po rejestracji zaprosiliśmy uczestników na pokaz iluzji "Nie do wiary! W naszej bibliotece kryją się czary!" w wykonaniu magika Krystiana Bączyńskiego.

Po poczęstunku nastąpiła główna część wieczoru, czyli warsztaty i zabawy przygotowane przez pracowników biblioteki oraz zaproszonych gości.

* Na zajęciach literackich "Biblioteczni poszukiwacze baśni" Rozwiązywały krzyżówki, wykreślanki i inne zadania wymagające ruszenia głową.

* Z kolei zajęcia ruchowe "Biblioteczna akcja animacja" przygotowane przez animatorki z Mega Frajdy stały się okazją do zadbania o kondycję fizyczną.

* "Dobry wieczór Panie Andersenie" to tytuł zajęć plastycznych, na których dzieci pisały listy-laurki do Pisarza, które własnoręcznie ozdabiały.

* Marek Żyła podczas warsztatów "W baśniowym teatrze rozmaitości" opowiedział dzieciom o historii pacynek, kukiełek i marionetek, a także poddał pomysły na ich proste i samodzielne wykonanie.

Przed północą dzieci zajęły miejsca w śpiworach ułożonych na holu na 1 piętrze, i po nocnym bajaniu spały do rana, kiedy to wyspane i zadowolone wróciły do rodziców.

O baśniowe dekoracje jak co roku zadbał nasz artysta plastyk, Lech Pierchała.