Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień świadomości Autyzmu - obchody dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Filia nr 4 połączyła te dwa ważne dni i wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 zorganizowała spotkanie, podczas którego za pomocą książek poruszających problemy dzieci z autyzmem pokazano uczniom czym jest autyzm i jak zrozumieć zachowania ludzi nim dotkniętych.

Wykorzystano m.in. pozycje: Heleny Kraljić "Janek jest jakiś inny", Charlsa A. Amenta "Krzyś jest wyjątkowy", Pera Nilssona "Inny niż wszyscy" i Joanny M. Chmielewskiej "Czarodziejka". Dzięki inicjatywie Szkoły Podstawowej nr 3 czytelnicy Filii nr 4 mogą za pomocą ulotek dowiedzieć się czym jest autyzm, poznać możliwe reakcje osób z autyzmem oraz jak zareagować i pomóc.