Tydzień Bibliotek 2019
Wystawa karykatur Janusza Kurtka
Galeria Jasna zaprasza na wystawę wybitnego rybnickiego karykaturzysty, Janusza Kurtka. Wydarzenie wpisuje się w obchody Tygodnia Bibliotek.

Janusz Kurtek mieszka w Rybniku. Ukończył Uniwersytet Śląski na kierunku Rzeźba w pracowni prof. J. Fobera. Obecnie pracuje w KWK Jankowice. Prowadzi zajęcia z rzeźby w D.K. Boguszowice.

Artysta o swojej pracy:
"Rysunek i karykatura to odskocznia od prawdziwej rzeczywistości. Spojrzenie na świat inaczej, zabawnie. Rysuję i tworzę postacie ludzi ciekawych, poznanych w życiu oraz na zamówienie. Tematem pracy jest konkretna osoba, jej wygląd, cechy osobowe, charakter i zainteresowania. Kiedy zmiksujemy to wszystko dodamy ciekawą kreskę przy odrobinie talentu powstaje udana karykatura."

Ekspozycję można oglądać
od 8 do 30 maja.
Galeria Jasna
Biblioteka Główna
Ul. Księdza Józefa Szafranka 7.