„Cały Śląska Gra i Śpiewa” z Filią nr 10 11 maja pod hasłem „Cały Śląska Gra i Śpiewa” odbyły się dzielnicowe obchody Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Parku im. H. Czempiela w Rybniku-Niedobczycach. Oprócz występów chórów, orkiestr były też różne warsztaty i zabawy dla najmłodszych. Na stanowisku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - Filii nr 10 z Rybnika-Niedobczyc można było zapoznać się z naszą działalnością i ofertą.

Zadaniem dla dzieci było naprawianie, czyli klejenie podniszczonych książek oraz … ficowanie (cerowanie) dziurawych fuzekli (skarpetek). Atrakcją było też kulanie koła i rajza na wózku na trowa, a z ofert innych uczestników, to jeszcze pranie na rompli. Przygotowano książki do przeglądania na miejscu (dot. historii oraz zabaw i zwyczajów na Śląsku) lub zabrania do domu (dary).