Pejzaże Doroty Kuryło Wystawę Doroty Kuryło można oglądać od 26 lipca do 23 września w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7 w godzinach otwarcia biblioteki.

Autorka o wystawie:
Najważniejsze jest umieć patrzeć i odbierać świat na tysiące sposobów, nie tylko słuchać, ale również słyszeć i czuć wszystkie smaki życia.

Dorota Kuryło – urodzona w 1966 roku w Kowarach, wychowała się w Jastrzębiu Zdroju, od 26 lat rybniczanka. Z wykształcenia handlowiec i logistyk, pracuje w PKP, jednak od zawsze po drodze jej było że sztuką, tą pisaną, nie malowaną. Autorka poezji i powieści, m. in. „Wayang znaczy cień” (pod wcześniejszym nazwiskiem).

Przygodę z malarstwem rozpoczęła rok temu. Jak mówi: „W życiu trzeba spróbować wszystkiego, warto marzyć i spełniać marzenia. Malarstwo jest jednym ze sposobów spełniania siebie. Pozwala patrzeć na świat w inny sposób, odkrywać go na nowo i dostrzegać to, co w życiu często nam umyka”. Dlatego w jej twórczości przeważają pejzaże.

Biblioteka Główna
ul. Szafranka 7

26 lipca – 23 września 2019 r.