Dla dzieci

Biblioteczne wakacje trwają Wakacje z biblioteką „Z Nelą na tropie przygód” trwają. Drugi tydzień zajęć rozpoczęło głośne czytanie rozdziału „Morskie skarby Zanzibaru” (z „10 niesamowitych przygód Neli”).

Metoda dramy zainspirowała bibliotekarzy, by wraz z dziećmi tworzyć opowieści ruchowe z wykorzystaniem tekstów wierszy na temat zwierząt. Narzędziami, które posłużyły uczestnikom do tworzenia tych historii były lateksowe rękawiczki i mazaki.

Dzieci miały także za zadanie przedstawienie własnego wyobrażenia na temat podwodnego świata z wykorzystaniem niebieskiego brystolu, folii aluminiowej, bibuły.

Kolejny tydzień z Nelą zakończyły zajęcia ruchowe przeplatane kalamburami, grami planszowymi, zabawą z chustą animacyjną Klanza.

Zapraszamy do Galerii.