DKK filii nr 2: „Cuba libre. Notatki z Hawany” Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 29 sierpnia o godzinie 16:00.

Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Cuba libre. Notatki z Hawany” Yoani Sánchez.

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki:
O życiu w Hawanie opowiada jej mieszkanka Yoani Sánchez, dziennikarka znana w świecie z prowadzenia internetowego blogu Generación Y, tłumaczonego on-line na siedemnaście języków. Na Kubie nie wolno mieć w domu Internetu, autorka wymyka się śledzącym ją nieustannie tajniakom, myląc tropy, aby w ukryciu dokonać wpisu na blogu w jakimś hotelu czy kafejce internetowej, gdzie za dostęp do sieci płaci się niewyobrażalne sumy. Cuba libre to książka pełna pasji polemicznej, czarnego humoru i inteligentnego sarkazmu.
(Źródło: Wydawnictwo: W.A.B.).

29 sierpnia