Dla dzieci

Dzieci na tropie Neli Tegoroczne Wakacje z biblioteką pod nazwą „Z Nelą na tropie przygód” dobiegły końca. Czy młodych czytelników udało się zatrzymać na dłużej w bibliotecznych murach?

– Dzieci były zadowolone z wakacyjnych zajęć. Spędziły czas w miłej atmosferze wzajemnej współpracy. Czuć było, że zawiązują między sobą dobrą relację, są wobec siebie tolerancyjni i nie drwią (jak to czasem w grupie bywa) z siebie nawzajem. Integrację grupy najbardziej wzmacniały gry i zabawy podczas zajęć ruchowych, była to także okazja do poznania swojej koleżanki/kolegi, opowiedzenia o sobie, swojej rodzinie. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, ze młodzi czytelnicy zapisali się już na Ferie z biblioteką. Myślę, że lepszej rekomendacji nie sposób sobie wymarzyć – podsumowuje Marta Kowalewska-Osada, bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Rybniku.