Off Festival Katowice – wystawa Autorami wystawy są Aneta i Maciej Kanikowie, którzy o wystawie piszą następująco:

Prywatnie jesteśmy małżeństwem i rodzicami dwóch wyjątkowych chłopców. Od kilku lat
współtworzymy i rozwijamy Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”,
współpracujemy również z grupą Music Photographers Collective, portalem Nowiny.pl,
magazynem Jazz Forum i Magazynem Kulturalnym Horyzont.

Fotografia to nasza miłość – kochamy reportaż, portrety i dokument. Fotografia koncertowa dajenam z kolei wiele radości i satysfakcji, umożliwia łączenie dwóch pasji: umiłowania zarówno do fotografii, jak i muzyki. Chodzi w niej nie tylko o to, aby zdjęciami opowiedzieć historię muzycznego wydarzenia, ale przede wszystkim by pokazać emocje zarówno artystów, jak również publiczności. Sztukę tą ciągle doskonalimy, bo oprócz doświadczenia w obserwacji, potrzeba sporo wyczucia, a czasem także odrobinę szczęścia.

O wystawie:
Wystawa to fotograficzna opowieść o katowickim OFF Festivalu. Najlepsze w OFF Festivalu jest to, że jadąc tam nie znamy (i z reguły nie widzieliśmy na żywo) większości z występujących tam artystów. OFF Festival to właśnie muzyczne odkrycia, inspiracje i zaskoczenia dające niesamowitego „kopa”. Wystarczy otworzyć umysł i serce… i posłuchać. Być tam to jak fascynująca podróż w nieznane na bazie przewodnika, który piszą nam co roku organizatorzy.

OFF Festival to nie tylko muzyka – to przede wszystkim sposób na spędzenie niesamowitego weekendu w otoczeniu kolorowych ludzi. Zróżnicowana strefa gastronomiczna (w tym roku 80% będą stanowiły różnorodne potrawy wegańskie), stoiska z płytami, odzieżą, zakład fryzjerski, plenerowe kino, dyskoteka i kawiarnia literacka, ale i dbałość o środowisko naturalne!Na OFF Festival trzeba po prostu być i właśnie do tego chcemy namówić wszystkich odwiedzających naszą wystawę.

4 września – 30 września 2019
Galeria Smolna