Współczesna muzyka tłem Nowel polskich Osiem polskich nowel przeczytano na głos w murach rybnickiej biblioteki podczas Narodowego Czytania.

Katarynkę przeczytali Prezydenci miasta: Piotr Kuczera i Janusz Koper, nowelę Bruno Schulza zinterpretował Wojciech Świerkosz. Naturalistyczny utwór Żeromskiego – wierna czytelnika, Barbara Pośpiech, bibliotekarki (Bogumiła Ziołko –Napieralska oraz Marzena Oleksy) – Dobrą Panią, a ochotnik z publiczności – Sachem Henryka Sienkiewicza.

Czytanie poprowadziła Mariola Rodzik-Ziemiańska, której muzycznie towarzyszył Tomasz Manderla. Duet przedstawił melorecytację Dymu Konopnickiej i Orki Reymonta. Nowoczesność elektronicznej muzyki stanowiła ciekawą kontrę dla dziś, już nieco, archaicznych nowel.

Pełna relacja