OFFO 2019 Rybnicka biblioteka bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO 2019.

OFFO 2019 to ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography).

Celem OFFO jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności. Wystawy festiwalowe i pofestiwalowe były eksponowane też poza obszarem Górnego Śląska m.in Alwernia, Chojnice, Częstochowa, Jelenia Góra, Stary Sącz, Zielona Góra i corocznie od 2010 w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu podczas festiwalu „Podwodny Wrocław”.

Galeria:
„London Alternative Photography Collective (LAPC)” - Anthony Carr, Melanie King, Ky Lewis, Justin Quinnell, Nick Sayers, Olga Suchanova, Pauline Woolley and Maciej Zapiór - solarigrafie Jakub Kolbusz „Uliczny otworek”
Pavel Nikanau — Białoruś „Pub pinhole”.

Hol:
Andreas Perlick — Niemcy „Shinrin-yoku – Eintauchen in die Welt des Mëllerdall = Shinrin-yoku – Immerse into the world of the Mëllerdall”
Kordian Pawlak „Radom wyczarowany z pudełka”.

Biblioteka Główna
Hol, I piętro