spotkania

Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie Wykład (o charakterze coachingowym) prof. zw. dr hab. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej odbędzie się w piątek 29 listopada o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny.

Wykład połączony będzie z promocją książki pt. „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie” autorstwa Jadwigi i Andrzeja Ochojskich.

Autorzy:
Nasza książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Ma temu służyć przyjęta tu konwencja rozmowy. Z jednej strony rozmówcą jest humanista, z drugiej strony, uczestniczką rozmowy jest profesor nauk medycznych. Dzięki zastosowanej konwencji książka jest przekazem wiedzy w formie zrozumiałej i przystępnej.

Żyjemy w stresie, kobiety ciężarne odczuwają różne lęki, często spotykamy się ze zjawiskami dręczenia psychicznego w domu, czy w pracy, przeżywamy traumy, a nawet dziedziczymy je i przekazujemy w dziedzictwie, nie zdając sobie z tego
sprawy, zaś na świecie coraz głośniej mówi się o dojmującym braku empatii, który może stanowić wielkie zagrożenie. To są problemy dotyczące wszystkich.

Do wszystkich też adresujemy naszą książkę, zaś naukowcy, lekarze praktycy, czy studenci kierunków medycznych znajdą w niej ciekawy, najnowszy materiał naukowy z zakresu medycyny.

Nasze rozmowy nie prowadzą do sformułowania prostych recept na życie. Nakłaniają jednak do zastanowienia się nad nim i nad sobą samym. Czasem taka refleksja bywa punktem zwrotnym w życiu, lub światełkiem w tunelu. Jeśli jeszcze poparta jest rzetelną wiedzą, to może być istotną pomocą dla każdego.