Wystawa: „Moje kadry ciszy” Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wystawę fotografii Adama Kaczmarczyka pt. „Moje kadry ciszy”.

Autor o sobie:
Fotografią zajmuję się amatorsko od około 10 lat. Przez ten okres udało mi się poznać wiele wyjątkowych zakątków naszego kraju. Najwięcej przyjemności daje mi odkrywanie miejsc mało popularnych, a czasem wręcz przypadkowych, gdzie nadal wybrzmiewa tętno przyrody w swojej nieprzekształconej formie. Krystalicznie czyste wody jezior ukryte w sosnowym borze, nad którymi krążą bieliki. Dzikie szerokie plaże, po których spacerując w maju można nikogo nie spotkać przez wiele kilometrów. W tych zakątkach szukam ciszy i wytchnienia od codzienności. Przez te lata powstało wiele fotografii, którymi od niedawna zacząłem się dzielić z szerszą publicznością, pragnąc przekazać w tych ujęciach głębię nastroju obecnego podczas robienia fotografii.

Chcę swoimi pracami wzbudzić w oglądających podziw i szacunek dla naszej rodzimej przyrody, która jak nigdy dotąd potrzebuję naszej uwagi i opieki, by przetrwać jak najdłużej w swojej pierwotnej formie.

Biblioteka Główna
ul. Szafranka 7