Dla dzieci

Ferie zimowe w filii nr 18 Filia nr 18 organizuje zajęcia zimowe pod nazwą „Niesamowite przygody w bibliotece”.

4-godzinne spotkania od godziny 10.00 odbywają się w poniedziałki (spotkania literackie) i czwartki (spotkania plastyczno-ruchowe).

Na poniedziałkowych i czwartkowych zajęciach, 13 i 16 stycznia i dzieci zainspirowane przeczytanymi książkami i opowiadaniami o tematyce ekologicznej tworzyły przebrania i stroje.

Z kolei w drugim tygodniu ferii do zajęć zostały wykorzystane książki: „Świat wokół nas”, „”Powietrze”, „Wielki skarb”, „Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę”, „Co to jest energia”, „Ekologia”, „Niesamowite przygody 10 skarpetek”.

Dzieci brały udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, dowiedziały się, jak wykorzystać materiały takie, jak butelki plastikowe czy stare gazety do świetnej zabawy.