DKK: „Fima” Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Fima” (autor: Amos Oz).

Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

Opis książki:Historia Fimy, izraelskiego intelektualisty zagubionego w labiryncie własnego losu, rozgrywa się gdzieś pomiędzy tym, co wieczne i wzniosłe, a tym, co ulotne i trywialnie codzienne. Wędrówka po zaułkach zimowej Jerozolimy – niespokojnego, pobrzmiewającego echem dawnych wieków „Świętego miasta”, prowokuje pytanie o sprawy najważniejsze.

„Fima” to opowieść prawdziwie uniwersalna, a jednocześnie oddająca koloryt specyficznego, rozdartego konfliktami regionu świata. Odbija się w niej całe mistrzostwo Amosa Oza: bezlitosnego, skłonnego do autoironii obserwatora i moralisty, a zarazem zapatrzonego w gwiazdy, niepoprawnego marzyciela.

(Źródło: Wydawnictwo Muza).

12 lutego 2020 r.