DKK filii nr 2: „Zemsta i przebaczenie” Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Zemsta i przebaczenie” (autor: Éric-Emmanuel Schmitt). Wstęp jest wolny (zainteresowani w każdej chwili mogą dołączyć).

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki:
Bliźniaczki Barbarin, Lily i Moïsette łączy nierozerwalna, ale i trudna więź. Choć wyglądają identycznie, jedna z nich od najmłodszych lat budzi powszechną sympatię, a druga tylko niepokój. Jedna idzie lekko przez życie i spogląda na świat z radością, a drugą trawi nieokiełznana żądza destrukcji i zemsty. Jedna zawsze wybacza drugiej.

Eric-Emmanuel Schmitt z niezrównaną wnikliwością diagnozuje najważniejsze problemy współczesnego człowieka. W swojej najnowszej książce opowiada poruszające historie zwykłych ludzi, którzy w przełomowych momentach życia stanęli przed dylematem – czy warto wybaczyć? Dokąd prowadzi zemsta, a dokąd przebaczenie? Czy z zapomnianych win może narodzić się jeszcze większe zło?
Wynik walki między sumieniem a instynktownym pragnieniem odwetu nie zawsze jest oczywisty.

(Źródło: lubimyczytac.pl).

Filia nr 2 PiMBP w Rybniku