BIBLIOTEKA ONLINE

Teatr Wielki: „Śpiąca królewna” Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza na jeden z najbardziej rozpoznawalnych baletów w całym klasycznym repertuarze – „Śpiącą królewnę” online.

Terminy: Poniedziałek Wielkanocny – 13 kwietnia i dwie kolejne soboty: 18 i 25 kwietnia o godz. 18.00.

Więcej informacji w  wydarzeniu.

„Śpiąca królewna” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w całym klasycznym repertuarze baletowym, a zarazem flagowa pozycja w repertuarze niemalże każdego liczącego się zespołu baletowego na całym świecie. Poza spektakularnymi popisami solowymi głównych bohaterów, w ostatnim akcie Wesela Aurory oglądamy też barwne divertissement taneczne, a w nim popularne bajkowe postaci: Czerwonego Kapturka i Wilka, Kopciuszka z Księciem, Kota w Butach i Białą Kotkę oraz Błękitnego Ptaka i Księżniczkę Florinę, które zachwycają wspaniałymi popisami kunsztu tanecznego i sztuki aktorskiej.

To niezwykłe widowisko oczarowuje dziecięcą widownię, a dorosłym ukazuje wszelkie walory baletu klasycznego.

#NieZostawiamCzytelnika