O koronawirusie dzieciom Nam, dorosłym bardzo trudno odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości. Jeszcze trudniej jest wytłumaczyć ją dzieciom. Z pomocą przychodzi publikacja „Koronawirus. Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera. Trzy autorki związane z wydawnictwem Nosy Crow: jego współzałożycielka Kate Wilson, pisarka książek dla dzieci, Elizabeth Jenner oraz szefowa działu graficznego, Nia Roberts, w konsultacji z prof. Grahamem Medley’em z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, stworzyły przystępne kompendium wiedzy na temat COVID-19 dla najmłodszych.

Książka tłumaczy czym jest wirus i jak się przenosi, ale też jak radzić sobie podczas izolacji oraz jak wspierać seniorów i rodziców w tych ciężkich chwilach. Publikacja uświadamia dzieciom, że emocje, takie jak smutek czy rozdrażnienie, są teraz normalne i że największą pomocą mogą być drobne gesty – życzliwość, unikanie kłótni czy nieprzeszkadzanie rodzicom podczas ich pracy.

Rzetelne informacje są przekazane z odpowiednią dawką wrażliwości i poczucia humoru, co ułatwia młodym czytelnikom przyjmowanie przekazywanych treści. Książkę przetłumaczono już na 44 języki. W Polsce patronami wydania są: Allianz w Polsce, Crazy Nauka oraz Grupa LUX MED, a publikację polecają takie autorytety medyczne jak dr hab. med. Wojciech Feleszko i dr med. Paweł Grzesiowski.

Polskie tłumaczenie książki jest dostępne za darmo na stronie.

#NieZostawiamCzytelnika