Narodowe czytanie 2013 7.09.2013 Narodowe Czytanie Aleksander Fredro 7 września (sobota) wzięliśmy udział
w Narodowym Czytaniu na rybnickim Rynku. Od 11.00 do 13.00 słuchaliśmy wierszy, bajek, dramatów
i pamiętników Aleksandra Fredry.

- W Narodowym Czytaniu lektorami dzieł Fredry byli znani i lubiani rybniczanie (samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie kultury, dziennikarze).

- Najmłodsi uczetsnicy chętnie włączali się w zabawy, słuchanie i czytanie bajek, malowanie twarzy i konkursy.

- Fragmenty utworów Aleksandra Fredry były wyświetlane na kilkunastu ekranach zlokalizowanych
w atrakcyjnych miejscach miasta.

- Bibliotekarze i wolontariusze z filii
nr 4 (Paruszowiec-Piaski) zorganizowali czytanie dla podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej.

- W akcję włączyło się także Radio 90, na antenie którego usłyszeliśmy w tym dniu bajki i fragmenty dzieł Aleksandra Fredry.

- Narodowemu Czytaniu towarzyszyła wymiana książek, które można za darmo zabrać do domu. Akcja "uwalniania księgozbioru" cieszyła się dużym zainteresowaniem!

Spotkaliśmy się z autorem, który
w dowcipny sposób potrafił uchwycić
i opisać nasz narodowy charakter. Ponadczasowy humor
i bogactwo języka łączą tradycję
z przeszłością i zbliżają pokolenia. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana w ubiegłym roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest propagowanie rodzimej literatury
i wzmacnianie wspólnoty narodowej.

GALERIA NARODOWEGO CZYTANIA
NARODOWE CZYTANIE DLA NAJMŁODSZYCH