Narodowe Czytanie 2015: "Lalka" - fotorelacja W tym roku ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie odbyła się po raz czwarty, a w naszym mieście po raz trzeci.

5 września na Placu przed Bazyliką wspólnie czytaliśmy "Lalkę" Bolesława Prusa. Wśród gości czytających fragmenty powieści byli m.in. zastępcy prezydenta miasta Rybnika - Piotr Masłowski i Janusz Koper, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku - Halina Opoka, Rybnicka Grupa Teatralna, młodzież szkolna, lektorzy szkoły językowej "MAKANI".
Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci.

Akcja odbywała się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Duda.
Organizatorem Narodowego Czytania w Rybniku była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.