Materiały

Darmowe e-książki dla każdego
W rybnickiej bibliotece każdy zarejestrowany czytelnik może skorzystać z edukacyjnej platformy:
IBUK Libra

Platforma oferuje dostęp do publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych i beletrystycznych.

Co musisz zrobić, aby korzystać z e-booków?

Wystarczy pobrać kod dostępu. Możesz to zrobić osobiście w Informatorium (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7), w najbliższej filii bibliotecznej lub mailowo:informatorium@biblioteka.rybnik.pl (wówczas prosimy o podanie danych: imię, nazwisko, adres, nr karty bibliotecznej).

IBUK Libra to:
• całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca
• największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych
• szybki podgląd pełnych tekstów
• spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK)
• zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN
• możliwość czytania na urządzeniach mobilnych

IBUK Libra
Instrukcja korzystania z IBUK Libra