Rozdajemy stemple! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza do Narodowego Czytania „Quo Vadis”. Podczas akcji bibliotekarze będą pieczętować egzemplarze sienkiewiczowskiej powieści przyniesione przez rybniczan.

3 września w godz. 11:00 – 13:00 na rybnickim rynku po raz piąty odbędzie się Narodowe Czytanie – impreza objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
W tym roku wspólnie przeczytamy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza - książkę, której akcją rządzą największe żywioły: pożar uczuć, powódź wydarzeń i wiatr historii.

Fragmenty powieści nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla zinterpretują znani rybniczanie, a gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie aktor filmowy i teatralny – Marcin Troński.

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji. Animacje odbywać się będą tuż obok Galerii Focus (od ul. Zamkowej).

Tego dnia warto zabrać ze sobą własny egzemplarz „Quo Vadis” i otrzymać pamiątkowy stempel tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Przewidziano także nagrody dla odważnych czytających.