Grona śmiechu - powieść

Finał akcji Noc Bibliotek była zwieńczeniem kilkumiesięcznych zmagań pisarskich naszych czytelników, bowiem 3 czerwca nastąpił finał akcji pisania powieści internetowej pt. „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?”. Zanim ogłoszono werdykt, przeczytano najlepsze fragmenty powieści. Aktor i happener, Leszek Pielorz przy świetle amerykańskiej bankierki wprowadził gości w klimat pierwszej rybnickiej powieści internetowej.

Czy wyjaśniło się kto zabił Dicka Palmera? Nie do końca, zakończenie pozostało otwarte i być może kiedyś doczeka się kontynuacji. Zwyciężczynią uznaną za najbardziej zaangażowaną i najlepszą autorkę „Gron śmiechu” okazała się Barbara Podstawek, która otrzymała od biblioteki czytnik e-booków firmy Kindle. Przyznano także dwa wyróżnienia: dla Justyny Cisak i Magdaleny Matlingiewicz.

Jury naszego konkursu oceniało szeroko pojętą jakość tekstu, jego poprawność, styl, bogactwo językowe, koncepcję, konstruktywny wpływ na fabułę powieści oraz jej poszczególne fragmenty.

Protokół