Dla dzieci

Od deski do deski 4 listopada w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się warsztaty "Od deski do deski”.

Było to drugie z cyklu sobotnich spotkań rodzinnych, podczas których poznajemy książki z dawnych lat, wydane w nowej, ulepszonej formie, czyli tak zwane reprinty. Dzięki temu na zajęciach dzieci będą mogły poznać ciekawe, nieco zapomniane opowiadania, ilustrowane przez uznanych artystów, a opiekunowie będą mieli szanse wrócić wspomnieniami do lat dzieciństwa. Kolejne warsztaty odbędą się 2 grudnia.

Tym razem poznaliśmy niezwykłe przygody z książki "Wędrówka pędzla i ołówka" autorstwa Marii Terlikowskiej z ilustracjami wybitnego artysty Janusza Stanny.

Czytaliśmy na głos o przygodach pędzla i ołówka, dzieci rysowały ołówkami na wielkim arkuszu z kolorowymi plamami farb wymyślone przez siebie przygody bohaterów książki, bawiliśmy się w zabawy ruchowo-muzyczne z wykorzystaniem fragmentów tekstu a także eksperymentowaliśmy z kolorami, mieszając różne barwy i malując palcami przez woreczki strunowe wypełnione farbami.

Celem zajęć jest poszerzanie zainteresowań literaturą i kulturą dla dzieci, rozbudzenie ciekawości czytelniczej, rozwijanie zdolności twórczych i manualnych, spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze, a także promocja miejsca, jakim jest biblioteka.

Zajęcia będą odbywać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, są przeznaczone dla dzieci w wieku 2-4. Obowiązują bezpłatne wejściówki – do odbioru w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Kolejne warsztaty: 2 grudnia, 11:00 – 12:30
Oddział dla dzieci i młodzieży
ul. Szafranka 7