Dla dzieci

"JAK PSZCZÓŁKI NAUCZYŁY SIĘ TAŃCZYĆ" W październiku Filię nr 8 odwiedziły przedszkolaki z Przedszkoli nr 2, 6, 17 i 42. Wprowadzeniem do zajęć było przeczytanie książki Marii Kisielowej pt. „Jak pszczółki nauczyły się tańczyć". Po wysłuchaniu bajeczki pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom kilka faktów i ciekawostek z życia pszczół, wytłumaczyła jak zbudowany jest ul oraz omówiła wygląd pszczelarza. Jako pomoc została wykorzystana wystawa plansz z ilustracjami do książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Zabawa w pszczółki pomogła dzieciom zrozumieć hierarchię, jaka panuje w ulu – dowiedziały się one kim jest matka, jaką funkcję pełnią trutnie i robotnice. Na zakończenie zajęć mali uczestnicy z zapałem zabrali się do kolorowania własnych, baśniowych pszczół.