Wystawa fotografii Andrzeja Bieniaka w Filii nr 4 Od 6 grudnia w Filii nr 4 można oglądać fotografie Andrzeja Bieniaka.

Andrzej Bieniak - fotograf amator, od 1975 r. pasjonuje się fotografią artystyczną. W pierwszych latach zajmował go temat człowieka – jego praca, wędrówki, sporty wyczynowe. Na przełomie lat 70. i 80. zajmował się fotografią scen zatrzymywania ruchu. W tym czasie dokształcał się również
z grafiki i rysunku. Od połowy lat 80. Rozpoczął podróże po Europie,
a w jego fotografii zaczęły dominować krajobrazy, miejscowi ludzie i ich środowisko. W latach 90. po powrocie z Kanady zajął się fotografią trójwymiarową, która wówczas budziła duże zainteresowanie.
W 2011 r. związał się z Klubem Fotograficznym „Format”, dwa lata później objął jego prowadzenie. Od września 2013 r. mocno zaangażowany w propagowanie fotografii artystycznej na terenie Rybnika i okolic.
Regularnie prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych
i zbiorowych. Posiada certyfikat
z fotografii cyfrowej sygnowany m.in. przez prof. Andrzeja Strumiłło oraz certyfikat ukończenia warsztatów „Odkrywanie Talentów” zorganizowanych przez Brian Trancy International.

Autor o najnowszej wystawie "Panoramy metropolii":
Tłumy budynków, ścisk i jednorodność.
Tylko wybitne jednostki, przewyższające,
imponujące, górujące mogą zostać zauważo-ne.
Jak w architekturze tak i w społeczeństwie,
musimy być szczególni i wyjątkowi.
Tylko w inności własnego stylu fotograficzne-go
podołamy przebić się przez miliony zdjęć.

6-31 grudnia 2017
Filia nr 4