Dla dzieci

Święta w Filii nr 2 Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia biblioteka Filia nr 2 (Maroko-Nowiny) zaprosiła przedszkolaków na zajęcia. Bibliotekę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 42 (grupa Plastusie) oraz z Przedszkola nr 11 (grupy: Tygryski, Rybki i Smoki). Dzieci w trakcie zajęć wysłuchały wierszy L. J. Kerna pt. „ Wiersz o świętym Mikołajach” oraz K.I. Gałczyńskiego pt. „ Kto wymyślił choinki”. Po krótkiej rozmowie o zwyczajach świątecznych w Polsce i niektórych najciekawszych na świecie przedszkolaki udały się na poszukiwanie 6 małych Mikołajków, które ukryły się gdzieś w bibliotece, układały bombkowe puzzle, mogły dotknąć i powąchać gałązki różnych rodzajów iglastych drzew a na zakończenie udekorowały drewnianą choinkę pięknymi rysunkami. Grupa Tygrysków przyniosła do biblioteki własnoręcznie wykonane różnymi technikami piękne kolorowe choinki.