CKA Bez Prądu – zagra zespół „Zipnotics” Zespół Zipnotics powstał w tym roku. W jego skład wchodzą:
Agnieszka Król - wokal,
Zdzisław Pyter - gitara, saz, pocket clarinet, wokal,
Piotr Jaworski - gitara basowa, kontrabas, wokal,
Mariusz Święch - perkusja.

Zespół łączy ze sobą wiele różnych stylistyk muzycznych. Całymi garściami czerpie z folkloru (nie tylko słowiańskiego), jazzu, popu, rocka, alternatywy. W swych muzycznych podróżach nie zatrzymują się na jednej stacji, dlatego trudno ich zakwalifikować do jakiegoś jednego, określonego nurtu. Jak sami twierdzą "na świecie jest wiele dobrej muzyki i w swej twórczości dajemy wyraz wielu naszych muzycznych fascynacji". Zatem Zipnotics bierze na warsztat standardy nie tylko jazzowe, ale także grunge'we i punkowe.
Nie da się jednak ukryć, że na plan pierwszy w ich twórczości wybija się nuta folkowa z domieszką elektroniki i mocnych perkusyjnych brzmień. Ważnym elementem, na który członkowie grupy zwracają uwagę jest twórczość własna, w której dobra muzyka idzie w prze z przemyślanym i niebagatelnym tekstem. Zespół jest aktualnie w trakcie dopracowywania i szlifowania cały czas nowego jeszcze dla nich repertuaru. W najbliższym czasie ma zamiar wydać pierwszą EP-kę, a w dalszych planach chce zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności.

Serdecznie zapraszamy!

27 listopada 2015 r., godz. 20.00
Biblioteka Głowna, ul. Szafranka 7

GALERIA (fot. Luke Rocknroll)