spotkania

Prawdziwe historie z podróżą w tle W środę 16 listopada Łukasz Wierzbicki w iście podróżniczej scenerii przywitał ponad 70 małych czytelników w Sali wykładowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. Autor rozpoczął opowieść o swojej literackiej drodze od dzieciństwa, bowiem mając 6 lat postanowił zostać pisarzem. Wówczas jego dziadek opowiedział mu o podróżniku Kazimierzu Nowaku i owa historia zmieniła jego życie – tak powstała pierwsza książka, debiut literacki pana Łukasza – „Afryka Kazika”.

Historia Kazimierza Nowaka zainspirowała autora do licznych podróży do Afryki, także z żoną Klaudią i małym synkiem Jonaszem. Pisarz podzielił się z młodą publicznością licznymi fotografiami z podróży. Opowieściom towarzyszyły odgłosy afrykańskich zwierząt, które rozbrzmiewały na sali w nieoczekiwanych momentach, ku uciesze dzieci. Pan Łukasz wspominał o jego wielkiej miłości do koni, to właśnie dzięki nim zwiedzał Afrykę podczas jednej ze swoich afrykańskich podróży.