spotkania

Spotkanie autorskie z Evženem Bočkiem Zapraszamy na spotkanie z autorem największego czeskiego bestselleru literackiego ostatnich lat („Ostatnia Arystokratka”) – Evženem Bočkiem. Moderatorem spotkania będzie tłumacz i wydawca – Mirosław Śmigielski.
_____________
Evžen Boček jest kasztelanem na zamku w Miloticach (Morawy Południowe). Debiutował w 1999 roku pod pseudonimem Jan Bittner powieścią „Dziennik kasztelana”. W 2012 roku ukazała się w Czechach „Ostatnia arystokratka”, która zdobyła duże uznanie wśród czytelników. Dotychczas sprzedano ponad 70 tys. egz. powieści. W 2013 roku książka zdobyła nagrodę Miloslava Švandrlíka przyznawaną najzabawniejszej książce roku. Również w 2013 roku ukazała się jej kontynuacja – „Arystokratka w ukropie”.
Na przekór humorystycznemu tonowi opowieści o ostatnich arystokratach pisarz cieszy się opinią człowieka poważnego i staroświeckiego. Jest miłośnikiem czeskich powieści z XIX wieku. W młodości pisał teksty dla zespołu rockowego, a niektóre z nich zostały wykorzystane w repertuarze powieściowego ogrodnika pana Spocka.

(źródło opisu: Wydawnictwo Stara Szkoła).

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

10 marca, godz. 17:00
sala wykładowa